Suunnistuskauden päättäjäiset

Vietimme perinteiset koko perheelle tarkoitetut kauden päättäjäiset su 14.12. klo 15.00 pikkujoulun merkeissä Tillintuvalla. Puuron, kahvin, joulupukin vierailun ja ryhmien valmistelemien esitysten lisäksi palkitsimme ja muistimme vuoden aikana menestyneitä ja seuratyössä ansioituneita jäseniä.

PowerPlus -tietokilpailu

Joukkue-Peimari

PAIMION RASTI RY PALKITUT 2003

AVK palkittiin PR:n parhaana suunnistajana 2003Paras suunnistaja
Annamaria Väli-Klemelä
Maajoukkue-edustukset PM- ja nuorten MM-kisat
Kultaa nMM-viestissä, Nuorten Eurooppa Cupin voitto
D20 SM sprintti 2. pitkä 7.

Paras alle D16
Jaana Sipponen
D15 SM normaali 8.

Paras alle H16
Antti-Pekka Niinistö
H13/14 alueottelun 4. am pika 4. KLL-hopeajoukkueen ankkuri

Vuoden joukkue
Naisten SM-viestijoukkue 5. (Jaana Röytiö, Inga Dambe ja Katri Kerkola)

SM-mitalistit
Annamaria Väli-Klemelä D20 sprintti 2.
Helena Mannervesi D55 pika 3.
Markku Sipponen H50 pika 3.

SM-plaketistit
Jaana Sipponen D15 normaali matka 8.
Ville Kivelä H18 yö 8. .
Heli Lyytikäinen D20 pika 10.

Melkein plaketistit H21-sarjassa
Teemu Väre H21 yö 11.
Mika Lyytikäinen H21 pitkä 12.

Nuorten kannustuspalkinnot (annettu yleensä 13-15-vuotiaille aktiivisesti mukana olleille)
Henna Reponen ja Jonna Helin

Am-kisojen ahkerin mitalisaalistaja
Helena Mannervesi
Latusuunnistus ja partio kultaa, normaalimatka hopeaa sekä hiihtosuunnistus ja yösuunnistus pronssia

Vuoden viestimies
Janne Virtanen
Tiomilan pitkän yöosuuden nopein aika, Kalevan Rastiviestin voittoankkurointi

Anssin palkinnot
Nuoret viestimiehet Kimi Kilkkilä, Janne Nieminen ja Tommi Reponen
Aktiivisuuspalkinto Iiro Lintula

Lahjapaketti (Sykemittari)
Henna Reponen

Seuran mestaruuskilpailujen palkinnot D/H14, D/H12 D/H10 D/H8

Luokkasuoritukset D/H14 ja nuoremmat
I luokka
Jonna Helin, Sanna Helin, Tiia-Maria Helminen, Kimi Kilkkilä, Janne Nieminen, Antti-Pekka Niinistö, Henna Reponen, Tommi Reponen, Niko-Petteri Salo, Jere Sipponen, Juho Summa ja Heidi Yliluoma

II luokka
Petteri Haapanen, Iiro Lintula, Mikko Ranta, Noora Salo, Teemu Salo ja Emma Silvennoinen

III luokka
Pauliina Niinistö ja Niina Reponen

Suunnistuskoulupalkinnot (sekä kilpailumenestys että harjoitusaktiivisuus)
Vuoden suunnistuskoululainen Heidi Yliluoma
Kannustuspalkinnot Tiia-Maria Helminen ja Werner Sillanpää

Ohjaajapalkinnot
Suunnistuskoulu Nina Ehrman ja Alice Nurmio
Power-nuoret Katri Kerkola

Kesän kilpailunjohtajat
Kassu Grönlund ja Anssi Saarinen

Vuoden yhteistyökumppani
Rannila Oy

Vuoden monessa mukana -henkilö
Pirjo Lähteenmäki

Vuoden talkoolainen
Janne Virtanen

Vuoden huoltaja
Janne Tranberg

Vuoden puuhahenkilö
Lauri Röytiö

Paimion kaupungin suunnistuskisojen palkinnot

Eroava puheenjohtaja Ulla Rahkonen

Peimarin Rastien palkinnot (Joukkue-Peimari)

2002
Ahkerin kävijä Lauri Partanen
ahkerin naiskävijä Kyllikki Suominen
ahkerin nuori kävijä Niko-Petteri Salo
2003
Ahkerimmat kävijät Jarmo Sipponen ja Lauri Partanen
Ahkerimmat nuoret kävijät Jonna Helin, Niko-Petteri Salo, Vilppu Karjalainen ja Juho Summa
Paras perhejoukkue Airis Coffee (Jaana, Airi ja Markku Sipponen)
Paras juniorijoukkue Mestarit (Vilppu Karjalainen, Antti-Pekka Niinistö, Niko-Petteri Salo ja Juho Summa)
Paras joukkue Puuhapojat (Jouko Havia, Harri Niinistö, Jarmo Sipponen ja Juhani Sonkki)
Arvontapalkinto (Vistavision lahjoittama DVD-soitin) Miko Tapanainen
Tweet