Kauden päätösjuhla

Seuran kauden päättäjäisiä vietettiin perinteisin menoin sunnuntaina 14.12.2014 klo 15 alkaen. Tilaisuudessa palkittiin kauden aikana menestyneitä ja muutoin ansioituneita henkilöitä.
Kiitos kaikille mukana olleille.
Hyvää joulua ja menestystä ensi kaudelle koko seuraväelle!

Palkitut:

Paras suunnistaja 2014: Frédéric Tranchand

Paras alle 16 v tyttö: Essi Hölsö

Paras alle 16 v poika: Topias Arola

Vuoden joukkue: SM viesti 1. sija H21
Daniel Stenlund, Kim Fagerrudd, Frédéric Tranchand ja Fredric Portin

PR maininta –
Venlojen joukkue palkintojenjakotilaisuudessa – hyvää julkista mediaa, presidenttiparin kanssa kuvissa

SM-menestyjät:
Fredric Portin H21
SM-yö Kultaa
SM-viesti Kultaa
SM-pitkä 4. sija
SM-sprint 6. sija
Sm-erikoispitkä 6.sija

Daniel Stenlund
SM-viesti H21 sarja Kultaa

Kim Fagerrudd
SM-viesti H21 sarja Kultaa

Frédéric Tranchand
SM-viesti H21 sarja Kultaa

Inga Dambe D21
SM-keski Kultaa
SM-viesti, Pronssia
SM-Yö 4.sija
Sm-pitkä 6 .sija

Saara Norrgrann D21
SM-viesti, Pronssia
Sm-pitkä 5 .sija

Eveliina Hirvonen D21
SM-viesti, Pronssia

Lasse Suonpää H21
SM-Yö 10.sija

Helena Mannervesi D65
SM-sprint Hopeaa
SM-viesti D170 sarja 4. sija
Sm-pitkä 6.sija

Eija Sipponen D50
SM-viesti D170 sarja 4. sija
Sm-yö D50 sarja 4.sija

Airi Sipponen D60
SM-viesti D170 sarja 4. sija

Tero Heikkilä H45
SM-yö Hopeaa

Niina Reponen D18
SM-yö 9.sija
SM-erikoispitkä 8. sija


Rastipolkulaisten palkinnot

Ohjaajapalkinto
Jonna Helin

Power kannustuspalkinto
Essi Vilpo, Jaana Haapala ja Leo Haanpää

Luokkasuoritukset
kesäsuunnistus 11-14v
Arola Topias 51,55 = I lk
Fingerroos Sebastian 41,06 = I lk
Haanpää Klaus 45,33 = I lk
Fingerroos Casper 33,66 = I lk
Haapala Tuomo 28,95 = I lk
Hölsö Essi 37,62 = I lk
Kukkonen Lotta 29,04 = I lk

Reinivuo Aleksi 23,77 = II lk
Haanpää Leo 22,59 = II lk
Tuomasjukka Voima 23,47 = II lk
Reinivuo Valtteri 11,75 = III lk
Haapala Jaana 15,81 = III lk
Löytönen Alina 13,75 = III lk
Vilpo Essi 9,12 = III lk

Seuran eniten Am-pisteitä kerännyt suunnistaja:
Signe Dambe

Anssin palkinto: Jaana Haapala

Vuoden valmentaja: Kim Fagerudd

Vuoden juniorivalmentaja: Milla Vehkaoja

Vuoden talkoolainen: Arto Lassila

Vuoden huoltaja: Kari Haanpää

Vuoden seuratyöntekijä: Hannele Lehtinen

Seuran mestaruuskilpailujen palkinnot -12v tai alle:
D12RR
1. Essi Hölsö
D10RR 2.3 km
1. Jaana Haapala
2. Selina Arola
H12RR 2.3 km
1. Voima Tuomasjukka
2. Tuomo Haapala
3. Onni Sonkki
H10RR 2.3 km
1. Leo Haanpää
2. Aapo Virtanen
H8RR 2.3 km
1. Juuso Haapala
2. Topi Virtanen
H6RR 2.3 km
1. Sampo Oksa

Kilpailunjohtajat ja ratamestarit:
Silja-Rastit
Kilpailujohtaja Jyrki Laine
Ratamestarit: Markku Sipponen

Esi-Jukola
Kilpailujohtaja Janne Virtanen
Ratamestarit: Ilkka Aakula,
Kari Haanpää, nuorten radat
Tweet