Silja-Rastit 2011 - Järjestelyorganisaatio

Järjestäjäryhmät jatkavat likimain entisillä, hyvillä kokoonpanoilla. Omien toivomusten ja taitojen mukaan voi ryhmää vaihtaa, sopien siitä molempien ryhmien vetäjien kanssa. Tiedot ryhmäsiirroista ja täydennyksistä kilp. johtajalle organisaatiolistan päivittämiseksi viipymättä!

Ryhmävastaava: Ensimmäinen nimi ryhmälistassa, varavastaava toinen nimi ryhmälistassa.

RYHMÄLÄINEN: ILMOITA VÄLITTÖMÄSTI RYHMÄVASTAAVALLE OSALLISTUVASI SILJA-RASTIEN JÄRJESTELYIHIN TAI ESTEELLISYYTESI! Ryhmävastaava huolehtii ryhmäläisten riittävyydestä.

Kilpailukeskuksen katselmus, rakennustalkoot, koejuoksut: Seuraa tapahtumakalenteria ja Kunnallislehden Seurat-palstaa!

Kilpailupäivän ensimmäiset lähdöt klo 11.00 alkaen, kisavieraita saapuu paikalle jo pari tuntia ennen kilpailujen alkua, niinpä mekin olemme paikalla viimeistään 09.00! Tule ajoissa, tienvarsipaikoitus!

Kilpailupäivän talkoolaisten kahviliput ovat saatavilla kilpailutoimistosta. Ryhmävastaava hoitaa liput ryhmälle.


2011 JÄRJESTELYORGANISAATIO:

KILPAILUN JOHTAJA: Tapani Salo, tapani.salo[at]paimionrasti.fi, 040 827 0471

KILPAILUN VALVOJA: Heikki Paganus, AngA, Hannu Pyy (WRE), AngA.

RATAMESTARIT: Jari Virtanen 041 4325 663 , Jukka Oksa, Sari Saarinen (lasten radat), Anssi Saarinen (lasten radat, kunto)

RASTIPUKIT: Vallitsevien sääolojen vuoksi tarvitaan kaikkien panosta, seuraa ilmoittelua ja tule mukaan pukkitalkoisiin.

KUTSUVIERAAT: Juhani Harittu 040 703 1399 juhani.harittu[at]paimionrasti.fi, Tapani Salo, Tuulikki Harittu, Milla Vehkaoja, Reijo Hallisto.

KARTAT: Anssi Saarinen 050 4317 396 anssi.saarinen[at]kolumbus.fi, pussitus Sirkku Saarinen


TIEDOTUS,: Anssi Saarinen anssi.saarinen[at]saunalahti.fi. 044 300 1169, Matti Tahvonen 044 3029 728, matti.tahvonen[at]paimionrasti.fi, Antti Veijalainen.

KILPAILUTOIMISTO: Eija Sipponen 040-5831 705, eija.sipponen[at]nic.fi, Helena Reponen 040 5157 550, Tarja Aaltonen, Henna Reponen

RAKENNUS JA KULJETUKSET: Kassu Grönlund 050 5630 803, kassug[at]gmail.com, Juha Lyytikäinen 050 3586 049, Keijo Kaarlela, Olli Kerkola, Juhani Sonkki, Jouni Sonkki, Uolevi Piispanen, Juhani Laaksonen, Heikki Sillanpää.

YMPÄRISTÖASIAT SEKÄ KÄYMÄLÄT JA JÄTEHUOLTO: Jarkko Korsimo, 050-5269 017, Jarmo Sipponen 040 5883 953, Arto Lassila, Lauri Röytiö, Tapani Jääoja.

PESU, VESI: Jarmo Summa 050 5502 473, Juha Helin 040 5785 401, Pekka Salminen, Juho Summa. Naisten pesu, wc: Seija Röytiö, Kaisu Hellström, Pirjo Lähteenmäki.

LIIKENNEOPASTUS ja PYSÄKÖINTI: Risto Kalve, 050 3521 958 Juha Toivola 050 3180 206, Pertti Haapanen, Erkki Mäenpää, Unto Ranta, Heimo Heikkilä, Esko Saarinen, Heikki Partanen, Ilmari Salvela, Bo-Gunnar Ahlqvist, Jesse Eloranta, Arto Hakkarainen , Juhani Tammi, Harri Tapanainen, Veikko Tuomola, Heikki Silvennoinen, Jouko Havia, Keijo Kaarlela, Juhani Sonkki, Aaro Nurminen, Tuomo Reponen

SÄHKÖISTYS: Jari Nurmio 050 5971 486, Roy Hellström 050 9195 373, Raimo Suominen, Mikko Laihinen.

TULOSPALVELU: Kari Hölsö, kari.holso[at]kaarina.fi 050 3732 550, Markku Salvela 040 7523 398, Niko-Petteri Salo 040 5705672, Henri Lehtinen, Valtteri Mulari, Seppo Pallari (tulostukset), Arto Aakula (ilmoittautumisien hallinta ja tulostukset varahenkilö), Jaakko Röytiö 050-5915656 (leimantarkistusvastaava), Jussi Jääoja 050-389 8983, Jaana Röytiö, Jarno Paavola, Janne Nieminen, Timo Lindi, Henri Kalve, Tommi Reponen, Tuomo Reinivuo, J-P Heikkinen, Mikael Hellström, Camilla Hellström, Vilppu Karjalainen Pia-Maria Sillanpää 044-3655 536 (päävastuu, ei-lähteneiden vastaanotto), Matti Tahvonen 044-3029728 (it -vastaava, kuulutus + nettipalvelut)

WRE-YHTEYSHENKILÖ: Mika Mannervesi 044 778 5001

TULOSTAULU: Inga Dambe, Signe Dambe, Jere Sipponen, Janne Holmijoki

KUULUTUS JA NETTI: Mika Mannervesi 044 778 5001, Matti Sipponen 040 7638 430, Matti Tahvonen, Janne Virtanen, Ilkka Aakula, Jyrki Laine, Kari Hirvensalo

LÄHTÖ 1: Markku Sipponen, markku.sipponen[at]kotikone.fi 0500-218561,Taisto Nieminen, taisto.nieminen[at]hkt-korhonen.fi 050 588 5007, Tapani Holmijoki 0400 824 201, Johanna Ruusunen, Timo Nieminen, Hannele Grönholm, Hannu Grönholm, Kalervo Kokkari, Mikko Ranta, Hilkka Määttänen, Erno Korsimo, Kimi Kilkkilä, Jaana Sipponen
Ei-lähteneiden ilmoitukset: Markku sopii ilmoittajan, joka ilmoittautuu kännykällä kisan alkaessa Pia-Marialle tulospalveluun.

LÄHTÖ 2: Lauri Partanen 040 5814 906, Kyllikki Suominen, Riikka Kivelä, Outi Partanen, Kirsi Renvall, Helena K Reponen, Kaija Hulkkonen, Ulla Rahkonen, Markus Fingerroos, Tuomas Soisalo, Unto Suominen, Saara Norrgrann, Sara Forsström
Ei-lähteneiden ilmoitukset: Lauri sopii ilmoittajan, joka ilmoittautuu kännykällä kisan alkaessa Pia-Marialle tulospalveluun.

LASTEN LÄHTÖ: Kaarina Karjalainen 050 3007279 kaarianna(at)luukku.com, Liisa Ahonen, , Maria Harmanen, Anne Summa, Noora Salo, Emma Silvennoinen, Jaana Pulkkinen, Jonathan Fröjdö, Hannu Hjelm, Elisa Dresen.
Ei-lähteneiden ilmoitukset: Kaarina sopii ilmoittajan, joka ilmoittautuu kännykällä kisan alkaessa Pia-Marialle tulospalveluun.

KUNTOSUUNNISTUS: Teemu Salo 050-911 6832, Alice Nurmio, Lassi Korsimo

MAALI: Heikki Pajunen 050 5165 888 heikki.pajunen[at]gavgroup.fi, Simo Saarinen, Ahti Erkkilä, Jorma Kivelä, Raino Lindeqvist, Petteri Haapanen, Mauri Nurmi, Janne Nurmi.

PALKINNOT: Tapani Salo 040 8270 471, Leena Salo, Hanneli Salo,

RAVINTOLA: Tuovi Korsimo, tuovi.korsimo[at]kolumbus.fi 0504682827, Sari Saarinen 044 0313 321, Irmeli Havia, Sirpa Soisalo, Juhani Laaksonen, Sanna Helin, Airi Sipponen, Leena Erkkilä, Sirkku Saarinen, Arja Aalto, Anna-Liisa Tammi, Elli Kivelä, Ritva Niinivirta-Grönholm, Riitta Helin, Marianne Hakkarainen, Jussi Heikkinen, Jonna Helin, Pirkko Haapanen, Päivi Malin, , Susanna Kuisma

MUKSULA: Päivi Laitinen 050 4674 241, Eeva Harmanen 050 4118 458, Niina Silver, Senni Hakkarainen, Jaana Nieminen, Niina Reponen, Linda Sipponen, Tintti Klapuri, Kirsi Haanpää, Camilla Fingeroos

ENSIAPU: Kristiina Lindeqvist 040 7585 090, Heli Hartvik 050 303 5596, Ritva Lyytikäinen, Irmeli Sonkki, Tove Sillanpää, Eveliina Hirvonen

Maastoryhmä tarvittaessa: Heli Hartvik 050 303 5596, Pirjo Lähteenmäki, Simo Saarinen, , Jarmo Sipponen, Lasse Sillanpää.

YÖVARTIOINTI: Ryhmät sopivat keskenään laitteidensa vartioinnista.
VARAHENKILÖSTÖ: Mika Lyytikäinen, Tero Heikkilä, Juha Suominen, Fredric Portin, Daniel Stenlund, Teemu Väre, Simon Fröjdö, Antti Ryynänen, Juuso Lindeqvist, Katri Lindeqvist
Varahenkilöstö koostuu TV-tuotannosta ja huippuliigasta vapautuneista henkilöistä, joille varmasti kisapäivänä töitä löytyy.


Hyvä talkooväki! Tehdään Silja Rasteista totuttuun tapaan iloinen ja laadukas kisatapahtuma niin kilpailijoille kuin kisavieraillekin.


-Tapsa-
Tweet