25mannasta 25. sija

Alustavat tulokset:
      1       1 SÖDERTÄLJE - NYKVARN 1                 4:42:04          
      2       3 KALEVAN RASTI                          4:42:08          
      3       2 TAMPEREEN PYRINTÖ 1                    4:42:23          
      4       8 HALDEN SKIKLUBB 1                      4:44:25          
      5       4 IK HAKARPSPOJKARNA 1                   4:45:25          
      6       6 SÖDERS SOL - TYRESÖ 1                  4:47:16          
      7      18 OK RAVINEN 1                           4:47:28          
      8      16 IFK LIDINGÖ SOK 1                      4:47:31          
      9      12 LEKSANDS OK 1                          4:47:33          
     10      15 TURUN SUUNNISTAJAT 1                   4:47:38                              
     14      41 VEHKALAHDEN VEIKOT                     4:49:44          
     15      29 DELTA 1                                4:49:48                    
     19      20 ESPOON SUUNTA                          4:51:24          
     20      46 SK POHJANTÄHTI 1                       4:52:08                              
     23      37 PARGAS IF 1                            4:52:51                  
     25      10 PAIMION RASTI 1                        4:54:30                           
    104     106 PAIMION RASTI 2                        5:39:44

Joukkuetulokset: (järjestäjillä tulospalvelussa ongelmia, osa vaihtosijoituksista epävarmoja)

Ykkönen n:o 10 huoltaja Janne Tranberg
1. Virtanen Janne 19. -2.02
2. Väre Teemu 25. -2.44
3. Kerkola Katri, Lyytikäinen Heli, Salmelin Mirkka ja Vehkaoja Milla 19. -3.24
4. Reponen Henna, Lindeqvist Matleena, Sipponen Jaana ja Sillanpää Lasse 28. -5.42
5. Tahvonen Matti, Mannervesi Mika, Rauhansalo Aki ja Lyytikäinen Mika 21. -5.04
6. Sipponen Jarmo, Sipponen Eija, Röytiö Lauri ja Sipponen Matti 23. -7.29
7. Kivelä Ville, Heiskanen Oskari, Suominen Juha ja Lindeqvist Juuso 21. -9.20
23. Sipponen Markku 20. -11.22
24. Röytiö Jaana 19. -9.56
25. Lindeqvist Markus 25. -12.26

Kakkonen n:o 106 huoltaja Tapani Salo
1. Röytiö Jaakko 113. -4.28
2. Hirvensalo Kari 114. -9.01
3. Hellström Camilla, Kukkonen Kati, Sillanpää Pia ja Sipponen Airi 113. -14.09
4. Ahlqvist Hanna-Maaret, Lähteenmäki Pirjo, Mannervesi Helena ja Sonkki Juhani 128. -17.26
5. Sillanpää Ilkka, Toivola Aleksi, Virtanen Jukka ja Kukkonen Toni 118. -24.04
6. Grönholm Jaana, Summa Juho, Salo Niko-Petteri ja Karjalainen Vilppu 131. -33.55
7. Grönholm Hannu, Salmi Markku, Nykänen Juho ja Vanhanen Matias 118. -41.03
23. Virtanen Jari 111. -44.30
24. Laitinen Päivi 115. -50.57
25. Heikkinen Jussi-Pekka 102. -57.40

OsuusSuunnistajiaOsallistumisoikeusPituus kmIhanneaikaLähtöaika
1 1 Kaikki 7,26-7,46 41 09:00
2 1 Kaikki 7,26-7,46 40 09:41
3 4 Naiset 4,17-4,24 29 10:21
4 4 Ei D19-39, H15-54 2,82-2,86 18 10:50
5 4 Kaikki 7,29-7,49 42 11:08
6 4 Ei H17-39 3,97-3,99 24 11:50
7 4 Kaikki 4,62-4,63 25 12:14
23 1 Ei D19-34, H15-49 3,90 24 12:39
24 1 Naiset 4,85 31 13:03
25 1 Kaikki 9,42 47 13:34




Maaliintulo 14:21

Tweet