Kauden päättäjäiset ja palkitut

La 14.12.13 klo 14 alkaen vietettiin Paimion Rastin kauden päättäjäisiä Nuorisotalo Tillintuvalla.
Ensin ohjelmassa oli Katrin tekemä ja vetämä pihasuuunistus kätköilyineen ja arvoituksineen. Sisälle siirtymisen jälkeen juotiin glögit ja nautittiin lasten pienestä ohjelmanumerosta.

Kauden aikana menestyneitä ja ansioituneita seuran juoksijoita ja talkoolaisia muistettiin ja palkittiin, jonka jälkeen Power-nuoret esittivät suunnistusaiheisia sketsejä.
Joulupuuron jälkeen arvuuteltiin Paimion Rastin henkilöitä "tiedätkö ketkä/kuka kuvassa ovat/on?" Katrin ja Markuksen toimiessa juontajina.
Saatiin myös juhlaan yllätysvieraita "itämailta" sillä Tierna-pojat tulivat esiintymään meille.

Pienempien juhlijoiden odotus palkittiin kun itse joulupukki saapui, lopulta, paikalle ja kaikki kiltit lapset ja myös vanhemmat saivat pikkupaketin mukaansa.

Kiitos kaikille mukana olleille ja Hyvää ja rauhaisaa Joulua ja menestystä Uudelle Vuodelle 2014 kaikille rastilaisille!

Tässä lista palkituista:

Paras suunnistaja 2013: Inga Dambe
Paras alle 16 v tyttö: Essi Hölsö
Paras alle16 v poika: Topias Arola
Vuoden joukkue: SM viesti, Hopeaa, D21 1. joukkue
Salla Fagerudd, Vroni König-Salmi ja Inga Dambe

Veteraanien MM-menestys: Petri Laaksonen H45
sprint Hopeaa
pitkämatka 5. sija

SM-menestys: Helena Mannervesi D65
SM-yö Kultaa
SM-sprint Pronssia
SM-viesti D170 sarja Pronssia
Sm-erikoispitkä 6.sija

Airi Sipponen D60
SM-keski Kultaa
SM-viesti D170 sarja Pronssia

Salla Fagerudd D21
SM-viesti Hopeaa
SM-keski 8. sija

Inga Dambe D21
SM-viesti Hopeaa
SM-keski 9. sija

Eveliina Hirvonen D21
SM-Erikoispitkä, 6. sija

Tero Heikkilä H40
SM-sprint Hopeaa

Niina Reponen D17
SM pitkä 8. sija

Vroni König-Salmi D21
SM-viesti Hopeaa

Pirjo Lähteenmäki D55
SM-viesti D170 sarja Pronssia

Mika Mannervesi H45
SM-yö 6. sija

Joukkue H21:
Daniel Stenlund
Teemu Väre
Markus Lindeqvist
Fredric Portin
SM-viesti 8. sija

Joukkue Hiihtosuunnistus H20 sarja
Jere Sipponen
Matias Arola
Aaro Julkunen
SM HiSu-viesti 6. sija

Rastipolkulaisten palkinnot:
Ohjaajapalkinto Jonna Helin
Pertti Arola
Milla Vehkaoja

Rastipolkulaiset
Erityiskannustuspalkinnot:
Jaana Haapala
Leo Haanpää
Essi Hölsö
Topias Arola

Luokkasuoritukset
kesäsuunnistus 11-14v:
Arola Topias 45,65 = I lk
Fingerroos Sebastian 43,17 = I lk
Haanpää Klaus 37,33 = I lk
Fingerroos Casper 26,54 = II lk
Kukkonen Lotta 18,27 = II lk
Aleksi Reinivuo 21,18 = III lk
Voima Tuomasjukka 17,64 = III lk
Tuomo Haapala 16,71 = III lk
Joni Kemppainen 14,88 = III lk

Seuran eniten Am-pisteitä kerännyt suunnistaja:
Signe Dambe (10,17 pistettä)

Anssin palkinto: Klaus Haanpää

Vuoden valmentaja: Satu Tahvonen

Vuoden juniorivalmentaja:Pertti Arola

Vuoden talkoolaiset: Tuovi ja Jarkko Korsimo

Vuoden huoltaja: Pertti Arola

Vuoden seuratyöntekijä: Jari Nurmio

Seuran mestaruuskilpailujen palkinnot -12v:
D10RR – Jaana Haapala
H12 – Tuomo Haapala

Kilpailunjohtajat ja ratamestarit:
FinnSpring Kilpailujohtaja – Tapani Holmijoki
Ratamestarit:
Jari Virtanen, henk.koht.matkat
Jukka Oksa, henk.koht.matkat
Ilkka Aakula, viestit
Olli Axelin, nuorten radat

AM-pitkä ja viesti Kilpailujohtaja Anssi Saarinen
Ratamestarit:
Inga Dambe, henk.koht.matkat
Markku Sipponen, henk.koht.matkat
Erno Korsimo, viestit

Nuorten aluekisa Kilpailujohtaja Timo Lindi
Ratamestari: Matias Arola

Johtokunnan työskentelystä luopuminen - työstä kiittäen:
Timo Lindi
Kaija Hulkkonen

Paimiolaisen suunnistuksen hyväksi pitkään tehdystä työstä:
Tarja Aaltonen – rahastonhoitajana

Seuran Erikoiskannustuspalkinnot:
Eveliina Hirvonen
Emma Silvennoinen







Tweet