Palkitut 2005


PALKITUT 2005

1. Paras suunnistaja Satu Vesalainen
MM sprintti 9 PM keskimatka 8
SM yö 1 pika 5 normaali 9
Viestisuoritukset

2. Paras alle D16 Henna Reponen
SM yö 4. normaali 10.

3. Paras alle H16 Niko-Petteri Salo
SM normaali 10.

4. Vuoden joukkue NAISTEN VIESTIJOUKKUE
SM 4. Småland 3. Venlat 15.
(Inga Dambe, Katri Kerkola, Mirkka Salmelin ja Satu Vesalainen)

5. SM-mitalistit
Satu Vesalainen D21 yö 1 pika 5 normaali 9
Katri Kerkola D21 pitkä 3 pika 9

6. SM-plaketistit
Benno Schuler H21 pitkä 4
Mirkka Salmelin D21 sprintti 10
Mika Mannervesi H35 sprintti 4
Eija Sipponen D35 sprintti 6 D40 pika 5 yö 4
Helena Mannervesi D55 normaali 4 pika 4
Airi Sipponen D50 pika 6
Matleena Lindeqvist D18 pika 10
Henna Reponen D16 yö 4 D15 normaali 10
Niko-Petteri Salo H15 normaali 10
D18-viestijoukkue viesti 4
(Henna Reponen, Jaana Sipponen ja Matleena Lindeqvist)

7. Nuorten kannustuspalkinnot (annettu 13-15-vuotiaille aktiivisesti mukana olleille)
Emma Silvennoinen ja Teemu Salo

8. Am-kisojen ahkerin mitalisaalistaja Helena Mannervesi

9. Vuoden kotimainen viestimies Jussi-Pekka Heikkinen
harvoin viivalla, mutta silloin menestyksekkäästi Jukolan avaus 14, 25mannan ankkuri ja Halikossa kärjessä vaihtoon

10. Anssin palkinnot
Heidi Yliluoma ja Henri Kalve

11. Suunnistusliitolla on eettinen ohjelma "Reilua peliä rasteilla". Sinettiseurana olemme yrittäneet soveltaa ohjelmaa toimintaamme.
Reilu Pelin palkinnot Jere Sipponen, Janne Nieminen ja Tommi Reponen

12. Luokkasuoritukset D/H14 ja nuoremmat
I luokka
Camilla Fingerroos, Tiia-Maria Helminen, Janne Nieminen, Niina Reponen, Tommi Reponen, Noora Salo, Werner Sillanpää, Emma Silvennoinen ja Jere Sipponen
II luokka
Jere Aaltonen, Matias Arola, Petteri Haapanen, Elina Helin, Sanna Helin, Kimi Kilkkilä, Erno Korsimo ja Iiro Lintula
III luokka
Inna Antikainen, Henri Kalve, Joni Kemppainen, Ilari Korsimo, Lassi Korsimo, Jenna Kuusela, Santeri Saariokari, Teemu Salo ja Casper Sillanpää

13. Suunnistuskoulupalkinnot (sekä kilpailumenestys että harjoitusaktiivisuus)
Vuoden suunnistuskoululainen Niina Reponen
Kannustuspalkinnot Matias Arola, Jenna Kuusela ja Hanna Tilles

14. Ohjaajapalkinnot
Suunnistuskoulu Hanneli Salo
Power-nuoret Markku Sipponen Matti Sipponen Tapani Salo Leena Salo

15. Kesän kilpailunjohtajat Raino Lindeqvist ja Heikki Sillanpää

16. Vuoden ratamestari Marja-Leena Antikainen

17. Vuoden yhteistyökumppani Loimaan Laatuauto/Ilkka Lintula

18. Vuoden talkoolaiset Seija ja Lauri Röytiö

19. Vuoden huoltaja Kaarina Karjalainen

20. Vuoden puuhahenkilö Jari Nurmio

21. Erityismaininta Anssi Saarinen

22. Eroavat johtokunnan jäsenet Ulla Rahkonen, Anne Summa, Hannu Grönholm ja Ilkka Aakula

23. Peimarin palkinnot
Joukkuekilpailun voittaja Airis Coffee: Airi, Jaana ja Markku Sipponen sekä Niko-Petteri Salo
Ahkerimpien kävijöiden palkinto: Ensi vuoden kausikortti, joka arvottiin kuuden ahkerimman kesken (Havia Jouko, Suominen Kyllikki, Kalve Risto, Lähde Hanna, Partanen Lauri, Sonkki Juhani). Arpa suosi Kyllikki Suomista.
Ahkerimmat nuoret, joita ei palkittu viime vuonna: Henri Kalve, Janne Nieminen ja Niina Reponen.
(Niko-Petteri, Lassi, Erno ja Kimi palkittiin viime vuonna)
Järjestäjien palkinto: Arpa suosi Jaakko Röytiötä
Kaikkien kävijöiden kesken: 2 ensi vuoden kausikorttia, onni suosi Jarmo Karjalaista ja Juha Vasaraista

24. Reilu Peli Suunnistuskoululle ja Power-ryhmälle leirikäyttöön
Tweet